• Do wakacji: WAKACJE!!!

Imieniny: Eustachego, Mariki
Jesteś tutaj: Start

Artykuły

Rekrutacja do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

2019-06-23

Rusza nabór do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji. Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca br.

Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie ukończą 21. roku życia. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go wraz z załącznikami do siedziby Ministerstwa Edukacji Narodowej (decyduje data stempla pocztowego).

Nadesłane kandydatury będą oceniane na podstawie następujących kryteriów:

• zaangażowanie w wolontariat,
  • zaangażowanie w działalność społeczną oraz życie społeczności lokalnych i życie publiczne (np. członkostwo w młodzieżowych radach, członkostwo w organizacji harcerskiej, uczestnictwo w Sejmie Dzieci i Młodzieży, członkostwo w samorządzie szkolnym),
  • osiągane wyniki w nauce (w tym: uzyskanie stypendium Prezesa Rady Ministrów lub innych stypendiów, udział w olimpiadach i konkursach);
  • uzasadnienie własnej kandydatury, przygotowane przez kandydata.

Wyniki naboru będą opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa do końca września br. Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej działa od 2016 r. Składa się z 16 członków Rady (po jednym z każdego województwa) i 16 zastępców członków Rady. Więcej informacji na temat kandydowania do Rady Dzieci i Młodzieży znajduje się w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Biurem Organizacyjnym MEN – 22 34 74 889.

Zachęcamy do zgłaszania się!

Formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy

Biuro Organizacyjne

Mikołowska Świetlica Środowiskowa

2019-06-21

W poniedziałek 17 czerwca w naszej szkole gościliśmy podopiecznych Mikołowskiej Świetlicy Środowiskowej. Dzieci podczas zajęć „ Spotkanie z chemią” zamieniły się w prawdziwych, młodych naukowców. Z pomocą uczennic przeprowadziły kilka doświadczeń między innymi: chemiczne zapałki, chemiczny kameleon czy lokomotywa.

Oczywiście nie zabrakło spektakularnych pokazów, takich jak pasta słonia czy ryczący miś. Uczestnicy spotkania byli zachwyceni. Mamy nadzieję, że to nie jest ostatnia wizyta w murach naszej szkoły. Opiekę nad młodymi naukowcami pełniły uczennice z oddziału 2d: Adrianna Radziszewska, Luiza Jeyranyan , Julia Spyra i Ewelina Stabik.

Wojciech Tąta Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady!

2019-06-11

W dniach 6-8 czerwca 2019 roku Wojciech Tąta (uczeń oddziału II F) przebywał w Warszawie, gdzie brał udział w XXIV Olimpiadzie Przedmiotowej Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego. Droga do sukcesu wymagała wielu przygotowań i wytrwałej pracy. Podczas wszystkich zmagań Wojciech musiał podjąć rywalizację z 14 tysiącami uczestników z całej Polski, dlatego udział w ścisłym finale, do którego zakwalifikowało się 50 osób, był dużym wyróżnieniem.

Poziom zawodów finałowych okazał się bardzo wysoki. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dziewięcioma konkurencjami. W trzech z nich (losy mojej rodziny w II wojnie światowej, eksponat muzealny i oprowadzanie po zabytkach Warszawy) Wojtek zajął pierwsze miejsca! Ostatecznie, po zsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje, Nasz Uczeń zajął 7 miejsce w Polsce, uzyskując prestiżowy tytuł Laureata Olimpiady. Pobyt w Warszawie dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć.

Dla wszystkich uczestników ważnym i wzruszającym momentem było złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Udział w Olimpiadzie zwieńczyła Gala Finałowa w Galerii Porczyńskich, w której Wojciech uczestniczył wraz ze swoim opiekunem mgr Pawłem Wojtuszkiem. Uroczystość zgromadziła znamienitych gości, wśród których obecni byli m.in.: Kawalerowie Orderu Virtuti Militari, Urzędnicy Państwowi w randze podsekretarzy stanu, Mazowiecka Kurator Oświaty, autorytety nauk humanistycznych oraz przedstawiciele innych instytucji.

Jesteśmy dumni z postawy Naszego Ucznia i dziękujemy za godne reprezentowanie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie. Gratulujemy Wojtkowi sukcesu i życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów!

Wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie im. Wandy Chotomskiej

2019-06-06

Uczennica oddziału 2D-DOMINIKA ŚWIACZNY otrzymała wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, w którym udział brało aż 9000 (9 tysięcy) młodych uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W dniu 6.06.2019 r. Dyrektor szkoły mgr. Barbara Modzelewska wręczyła Dominice dyplom oraz nagrodę książkową w postaci Antologii wierszy i opowiadań z tegoż konkursu. Podziękowania za merytoryczną opiekę nad laureatką odebrała z rąk Pani Dyrektor mgr Danuta Leżoch.

Dominice gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Danuta Leżoch

Harmonogram "Dnia Twórczej Profilaktyki i Sportu"

2019-06-06