Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1424751
  • Do końca roku: 73 dni
  • Do wakacji: 251 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Sobota, 2019-10-19

Imieniny: Michaliny, Michala
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wojciech Tąta Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady!

2019-06-11

  W dniach 6-8 czerwca 2019 roku Wojciech Tąta (uczeń oddziału II F) przebywał w Warszawie, gdzie brał udział w XXIV Olimpiadzie Przedmiotowej Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego. Droga do sukcesu wymagała wielu przygotowań i wytrwałej pracy. Podczas wszystkich zmagań Wojciech musiał podjąć rywalizację z 14 tysiącami uczestników z całej Polski, dlatego udział w ścisłym finale, do którego zakwalifikowało się 50 osób, był dużym wyróżnieniem.  

  Poziom zawodów finałowych okazał się bardzo wysoki. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dziewięcioma konkurencjami. W trzech z nich (losy mojej rodziny w II wojnie światowej, eksponat muzealny i oprowadzanie po zabytkach Warszawy) Wojtek zajął pierwsze miejsca! Ostatecznie, po zsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje, Nasz Uczeń zajął 7 miejsce w Polsce, uzyskując prestiżowy tytuł Laureata Olimpiady. Pobyt w Warszawie dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć.

  Dla wszystkich uczestników ważnym i wzruszającym momentem było złożenie kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Udział w Olimpiadzie zwieńczyła Gala Finałowa w Galerii Porczyńskich, w której Wojciech uczestniczył wraz ze swoim opiekunem mgr Pawłem Wojtuszkiem. Uroczystość zgromadziła znamienitych gości, wśród których obecni byli m.in.: Kawalerowie Orderu Virtuti Militari, Urzędnicy Państwowi w randze podsekretarzy stanu, Mazowiecka Kurator Oświaty, autorytety nauk humanistycznych oraz przedstawiciele innych instytucji.  

  Jesteśmy dumni z postawy Naszego Ucznia i dziękujemy za godne reprezentowanie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie. Gratulujemy Wojtkowi sukcesu i życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów!

 

 

 

 

 


 

Czytaj więcej o: Wojciech Tąta Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady!